Poznaj wykładowców studiów Testowanie bezpieczeństwa systemów IT
Wykładowcy studiów Testowanie bezpieczeństwa systemów IT to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie praktyczne przekładają na pracę ze Słuchaczami.
prof. dr hab. Grzegorz Marcin Wójcik
O wykładowcy:
specjalizuje się w dziedzinie neuronauki obliczeniowej i elektroencefalografii ilościowej. Posiadając stopień doktora w dziedzinie fizyki komputerowej oraz habilitację w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, łączy teoretyczne podejście do modelowania i neurofizjologii eksperymentalnej w celu lepszego zrozumienia funkcjonalności kory mózgowej u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności z autyzmem.
Pracując w Instytucie Informatyki jest profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem Zakładu Neuroinformatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest również profesorem nadzwyczajnym w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie zajmuje się neuronauką społeczną i zastosowaniami nauki o danych do jej problemów.
dr Andrzej Bobyk
O wykładowcy:
Doktor informatyki prowadzący badania naukowe i zajęcia dydaktyczne w obszarze cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, sieci neuronowych i uczenia maszynowego na UMCS oraz PJATK. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie naukowo-badawcze w dziedzinie fizyki teoretycznej, zarządzania sieciami MAN, cyberbezpieczeństwa i analizy ryzyka. Prowadził szereg audytów i wdrożeń systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji w instytucjach finansowych.
Posługuje się biegle frameworkami uczenia maszynowego i językami programowania C++,Java, SQL, R oraz Python. Ekspert, konsultant, kierownik B+R i wykonawca w wielustrategicznych i innowacyjnych projektach naukowo-badawczych oraz badawczo-rozwojowych, o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i europejskim, Członek Komitetu Programowego Europejskiej Konferencji nt. Uczenia Maszynowego oraz Zasad i Praktyk Odkrywania Wiedzy w Bazach Danych ECML-PKDD 2020.
mgr inż. Adam Kassenberg
O wykładowcy:
wieloletni wykładowca na wydziale Informatyki na PJATK – Bezpieczeństwo w systemie operacyjnym Linux, Bezpieczeństwo systemów i aplikacji, Bezpieczeństwo Systemów Informacyjnych, Systemy Operacyjne, Zarządzanie Projektami, Bazy Danych, Big Data, Podstawy Programowania w Javie, Python – Data Science, Podstawy Symulacji Komputerowych. Wieloletnie doświadczenie na stanowiskach związanym z IT oraz Cybersecurity (CERT/CSIRT) w dużej spółce z branży energetycznej oraz w jednym z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych .
Specjalista ds. architektury, projektowania oraz implementacji systemów bezpieczeństwa. Znajomość zagadnień związanych z architekturą i wdrożeniem SOC wraz systemami typu SIEM.
Przeprowadzanie testów konfiguracji systemów bezpieczeństwa, wyszukiwanie podatności oraz błędów konfiguracji w usługach katalogowych, chmurowych, kontenerowych, urządzeniach sieciowych, sieciach bezprzewodowych, systemach operacyjnych, wirtualizacji oraz systemach bazodanowych, WWW, e-mail i innych. Implementacja, wdrożenie i utrzymanie systemów bezpieczeństwa: XDR/EDR/NDR, anty-spam/anty-malware, NG IPS, NG Firewall, systemów ochrony danych (DLP), systemów WAF, DBF, UEM/MDM, UBA, enterprise sandbox i innych.
Analiza ataków/incydentów, analiza złośliwego oprogramowania, inżynieria społeczna, Red/Blue Teaming. Umiejętność przeprowadzania testów tzw. profilowanych, ukierunkowanych na zdobycie odgórnie określonych celów w organizacji (np. zdobycie konta administratora domeny, danych systemu kontrolingu, konsoli SCADA i td.).
dr Marek Miśkiewicz
O wykładowcy:
Doktor w dziedzinie fizyki teoretycznej. Aktualnie pełni funkcję adiunkta w Katedrze Cyberbezpieczeństwa i Lingwistyki Komputerowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS). Jako nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia zarówno na UMCS jak i PJATK, posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne. Jest również autorem licznych materiałów edukacyjnych z zakresu cyberbezpieczeństwa i kryptografii. Jego pasją są interdyscyplinarne badania naukowe na styku informatyki i biotechnologii. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na analizie możliwości wykorzystania DNA jako kluczowego elementu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.