Przejdź do treści

Patrycja Stepek-Inczewska

1. Co wpłynęło na podjęcie przez Panią studiów MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych?

Przede wszystkim ciekawy i wyróżniający się na tle innych uczelni program dostosowany do dzisiejszych realiów poruszania się w dynamicznym świecie IT, a także bogactwo zagadnień z obszaru szeroko rozumianej psychologii.

2. Jak wspomina Pani czas spędzony na MBA 4 IT w PJATK? Co było dla Pani najistotniejsze podczas samych studiów?

Nasz rocznik okazał się prekursorem i z powodu trwającej pandemii wszystkie zajęcia odbywaliśmy w formie zdalnej. Taki sposób studiowania pomimo wielu plusów, jak chociażby ograniczenie podróży, wymaga swoistej dyscypliny zarówno od studentów jak i wykładowców oraz organizatorów. Uważam, że na tym polu wszyscy spisali się na piątkę i dostosowanie programu studiów do takiej formy nie spowodowało uszczerbku w pozyskanej przez nas wiedzy. Pomimo trudnej sytuacji to był dla mnie niezwykle ważny i produktywny czas.

3. Jakie obszary z programu kształcenia poruszane podczas studiów MBA były dla Pani najistotniejsze i najbardziej przydały się w Pani życiu zawodowym?

Z zaskoczeniem odkryłam, że zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej psychologii i neurobiologii zaciekawiły mnie najbardziej. W szczególności przyczyniły się do podniesienia efektywności w mojej pracy zawodowej ale myślę, że ta wiedza przydaje się również w wielu aspektach w życiu prywatnym. Kasia Olszyńska i Ania Kornacka tą wiedzę potrafią przekazać w skondensowany sposób, który jednocześnie pozostawia niedosyt i pragnienie poszukania jeszcze więcej informacji na temat.

Nie mogę również nie wspomnieć o nieocenionych zajęciach z Krzysztofem Górlickim – naszym guru od przemówień publicznych oraz z Pawłem Tkaczykiem – człowiek orkiestra, który podzielił się z nami wiedzą i doświadczeniem z zakresy budowania marki, negocjacji i grywalizacji.

Z kolei zajęcia z dziedziny ekonomii i finansów publicznych przydają się w każdym aspekcie życia – czy to prywatnego, czy zawodowego.

4. Jak ocenia Pani współpracę studentów MBA podczas trwania zajęć oraz kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą. Czy relacje, które udało się stworzyć, są dla Pani ważne?

Jak wspomniałam łatwo nie było z powodu obostrzeń, ale myślę, że wszyscy dołożyli starań żeby wyciągnąć z tej sytuacji jak najwięcej korzyści. Niektóre znajomości trwają do dziś.

5. W jaki sposób studia MBA przyczyniły się do rozwoju Pani kariery zawodowej?

Pomijając aspekt pozyskanej wiedzy, studia MBA poszerzają horyzonty i pomagają spojrzeć na znane zagadnienia z zupełnie innej – często ciekawszej strony.

6. Jakie wartości, poza samym programem kształcenia, były dla Pani najistotniejsze podczas samych studiów MBA?

Ciekawość studentów z szacunkiem traktowana przez wykładowców ale również otwartość na opinię i możliwość wypowiedzi każdego z nas.

7. Jakich wskazówek mogłaby Pani udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA?

Róbcie notatki 😊 Taki trywializm ale wiedzy jest dużo, pamięć ulotna, a wiedza warta zapamiętania. Rozmawiajcie i bądźcie ciekawi innych studentów, bo to może być relacja na długie lata.