Przejdź do treści

Informacje ogólne

Ważne wydarzenia

Opis studiów

Program studiów podyplomowych w dziedzinie projektowania User Experience (UX) ma na celu dostarczenie wiedzy z zakresu Human-Computer Interaction (HCI) oraz praktycznych umiejętności związanych z planowaniem i przeprowadzaniem badań UX, a także modelowaniem, prototypowaniem i ewaluacją rozwiązań interaktywnych. Studia zapoznają z zasadami projektowania ergonomicznych interfejsów użytkownika i praktycznymi metodami oraz narzędziami pozwalającymi zapewnić wysoki poziom UX stron internetowych, aplikacji mobilnych i innych rozwiązań interaktywnych.


Program studiów oparty jest w dużej części na formie warsztatowej i skupia się na zdobyciu praktycznych umiejętności w zakresie dobrych praktyk w projektowaniu zorientowanym na użytkownika (Human-Centered Design). Studenci w kilku osobowych grupach już od początku studiów zrealizują projekt UX w oparciu o wybrany przez nich temat. Pod okiem mentorów i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzą badania potrzeb odbiorców, wymodelują wybrane rozwiązania interaktywne za pomocą odpowiednich metod i narzędzi, stworzą interaktywny prototyp strony/aplikacji, opracowują i przeprowadzają testy użyteczności i stworzą raport ewaluacyjny UX dotyczący przygotowanego projektu.


Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.

Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK


Kontakt

Biuro Centrum Kształcenia Podyplomowego
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597

e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Kierownik merytoryczny studiów

Marcin Wichrowski

Wykładowca w Katedrze Multimediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, absolwent Wydziału Informatyki tej samej uczelni. Specjalizuje się w zagadnieniach Human-Computer Interaction, Immersive Media oraz Interactive Digital Storytelling. Autor artykułów naukowych dotyczących wykorzystania multimediów na potrzeby edukacji, sztuki, medycyny oraz wsparcia osób niepełnosprawnych. Współtworzy projekty/instalacje w kooperacji z artystami wykorzystujące nowoczesne technologie multimedialne. Certyfikowany ekspert programów Adobe (ACE)

Kontakt: mati@pjwstk.edu.pl


Do kogo skierowane są te studia?

Program studiów jest adresowany przede wszystkim do:

  • Projektantów UX, którzy chcieliby usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą HCI i
    poznać współczesne potrzeby użytkowników oraz trendy w projektowaniu interfejsów użytkownika oraz interakcji;
  • Web designerów, projektantów aplikacji i rozwiązań interaktywnych, którzy chcieliby przygotowywać intuicyjne i przyjazne dla odbiorców rozwiązania interaktywne z uwzględnieniem aspektów technicznych i oczekiwań zamawiającego projekt;
  • Kierowników projektów, którzy współpracują z informatykami i UX Designerami i
    chcieliby ulepszyć proces komunikacji w zespole projektowym stosując odpowiednie metody i narzędzia wspierającą pracę i zespołową.
  • Pracowników branży kreatywnej i marketingowej chcących poszerzyć swoje
    kompetencje zawodowe.
  • Osób kreatywnych, chcących zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną
    związaną z aspektami UX, tworzeniem graficznych interfejsów użytkownika, a w
    szczególności z metodami projektowania zorientowanego na użytkownika.

Absolwenci tego kierunku najczęściej w charakterze :

  • badaczy UX, których celem jest poznanie i zrozumienie potrzeb użytkowników, a następnie ich implementacja w projektowanym produkcie interaktywnym;
  • projektantów UX zajmujących się modelowaniem architektury informacji i prototypowaniem graficznych interfejsów użytkownika i interakcji dla rozwiązań internetowych i mobilnych;
  • projektantów UI odpowiadających za projekty graficznych interfejsów użytkownika i przygotowanie makiet i prototypów o wysokim poziomie odwzorowania detali wizualnych stron internetowych i aplikacji mobilnych;
  • ekspertów użyteczności, którzy odpowiadają za planowanie i przeprowadzenie testów użyteczności w celu ewaluacji stworzonych rozwiązań interaktywnych i zapewnienie wysokiego poziomu UX.

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.