Przejdź do treści

Program studiów

Program studiów według roczników:

Program nauczania podzielony jest na dwie części: 

  • nauczanie bazowe – jednolite dla wszystkich studentów;
  • nauczanie specjalistyczne – zgodne z wybranym przez studenta zakresem specjalistycznym.

Studia na Wydziale Informatyki w PJATK Bytom to studia pierwszego stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Czas trwania studiów stacjonarnych i niestacjonarnych to siedem semestrów. Po drugim roku studiów student będzie mógł wybrać zakres specjalizacji, które rozwiną jego zainteresowania.

Utworzenie profilu praktycznego opartego na metodzie projektowej w PJATK w Bytomiu podyktowane jest dostępnością w tym samym budynku unikatowego zaplecza sprzętowo-laboratoryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR).

CBR działa prężnie od 2015 roku realizując we współpracy z innymi jednostkami badawczymi, szpitalami i przedsiębiorcami kilkanaście innowacyjnych projektów dotyczących m.in.: autonomicznych rojów dronów, akwizycji i analizy danych wideo w problemie identyfikacji osoby na podstawie twarzy czy analizy postawy i chodu w diagnostyce schorzeń ruchu.


Project-Based Learning (PBL)

Wydaje Ci się, że informatyka wszędzie jest nauczana w ten sam sposób? W takim razie przeczytaj o innowacyjnej metodzie, jaką jest Project-Based Learning (PBL), który jest podstawą programową na kierunku informatyka w nowo otwartej Filii w PJATK Bytom.

PBL to fascynująca i zaangażowana metoda nauki, która pozwoli Ci na odkrywanie wiedzy w zupełnie nowy i inspirujący sposób. Wyobraź sobie, że nie tylko zdobywasz informacje z książek czy wykładów, ale też wcielasz się w rolę twórcy, badacza i rozwiązywacza problemów.

W PBL to Ty jesteś główną bohaterką/głównym bohaterem swojej nauki:

• bierzesz udział w realnych projektach, które mają prawdziwe znaczenie dla Twojej dziedziny i dla Twojego przyszłego pracodawcy. W miarę jak zagłębiasz się w projekt, rozwijasz nie tylko swoją wiedzę, lecz także umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej i efektywnej komunikacji;
• podczas PBL przekształcasz się w aktywnego badacza, eksplorującego nowe horyzonty i rozwiązującego rzeczywiste problemy;
• prowadzisz własne badania, analizujesz dane i wdrażasz pomysły w życie;
• to Ty decydujesz, jak podejść do wyzwania i jak znaleźć innowacyjne rozwiązania.
To nie tylko nauka z teorii – to nauka w działaniu!
Niech PBL będzie Twoją przygodą z nauką, która otworzy przed Tobą drzwi do inspirujących odkryć, ciekawych wyzwań i wybitnych osiągnięć. To czas na naukę, która przekształca się w pasję i umiejętności, które posłużą Ci przez całe życie.

Gotowa/y na odkrywanie świata poprzez własne projekty? Przygotuj się na PBL i przekonaj się, jakie możliwości stoją przed Tobą!