Przejdź do treści

Osiągnięcia Wydziału Kultury Japonii

Egzamin JLPT

Do czołowych osiągnięć studentów oraz absolwentów Wydziału Kultury Japonii należy pomyślne zdanie najważniejszego egzaminu certyfikacyjnego dla osób uczących się języka japońskiego: Japanese Language Proficiency Test (w skrócie JLPT). Zaliczenie egzaminu pozwala uzyskać uznawany na całym świecie certyfikat biegłości języka japońskiego. Wielu naszych studentów i absolwentów może pochwalić się certyfikatem JLPT z najwyższych poziomów.


Projekty audiowizualne i narracyjne

W ramach zajęć fakultatywnych studenci Wydziału Kultury Japonii publikują różne projekty audiowizualne i narracyjne – m.in. w wirtualnej galerii MIMIME.


Informacje o wystawach i aktualności: https://www.facebook.com/MimimeGallery


Warsztaty rękodzieła japońskiego

Warsztaty rękodzieła japońskiego, prowadzone przez mgr Ewę
Krassowską-Mackiewicz to zajęcia, podczas których studenci własnoręcznie tworzą unikalne prace w stylu japońskim i w tradycyjnych wzorach japońskich. Wykorzystują do tego oryginalne surowce (m.in. tusz, tekstylia, papier czerpany, drewno, farby i barwniki). Studenci poznają na tych zajęciach rozmaite techniki japońskiego rękodzieła, takie jak kumihimo, suminagashi, kintsugi, origami czy kirie.

Ponadto zajęcia oferują studentom zdobycie praktycznych umiejętności w rozmaitych dziedzinach, które potem mogą wykorzystać w innych ośrodkach kultury w ramach praktyk studenckich.