Informacje ogólne
Ważne wydarzenia
Rekrutacja na rok akademicki 2024/25
Opis studiów
Studia podyplomowe kształcą specjalistów środowiska programistycznego TouchDesigner i producentów event’ów tworzonych w czasie rzeczywistym. Dokształcają artystów tworzących rozbudowane technicznie dzieła multimedialne i poszerzają wiedzę osób kierujących zespołami produkcyjnymi, które realizują projekty multimedialne
Cel studiów
Celem studiów podyplomowych Specjalista TouchDesigner jest podniesienie kwalifikacji w zakresie programowania w czasie rzeczywistym, pracy w środowisku 2D i 3D, projektowania immersyjnego oraz interakcji ruchu i dźwięku. Wypracowaniu oczekiwanych efektów służą cykle tematyczne, wykłady oraz warsztaty.
Co po studiach?
Absolwent jest specjalistą programistycznym środowiska TouchDesigner oraz niezależnym artystą. Jest producentem lub twórcą wypowiedzi wizualnych, audiowizualnych czy interaktywnych opartych na swobodnym i elastycznym poruszaniu się w przestrzeni najnowszych technologii.
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00
Centrum Kształcenia Podyplomowego
Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.
Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK
Kontakt
Biuro Centrum Kształcenia Podyplomowego
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597
e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa
Kierownik studiów
Artystka wizualna. Zaangażowana i poszukująca wykładowczyni uniwersytecka z doświadczeniem w branży kulturalnej i biznesowej. Liderka projektów zespołowych. Kuratorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym sprawdza się w obszarach kreatywnych i społecznych. Wie, jak funkcjonować w dużym zespole, aby wspólnie osiągać cele. Poszukuje wyzwań zawodowych koncentrujących się wokół innowacji i eksperymentu artystycznego. Współpracowała m.in. z Agorą S.A. przy tworzeniu widowisk multimedialnych podczas letnich festiwali muzycznych, takich jak: RE:Rzeszów Festival czy Olsztyn Green Festival. Była wieloletnią prezeską Fundacji Griffin Art Space oraz Fundacji Art&Innovation Space, które wspierały polską sztukę współczesną. Tworzyła programy artystyczne oraz współpracowała z galeriami i instytucjami sztuki m.in. przy realizacji wystaw w postindustrialnych i zabytkowych przestrzeniach na terenie Warszawy. Współpracowała z Centrum Sztuki WRO przy Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO, Centrum Nauki Kopernik – jako kuratorka wystaw i pokazów wizualnych na Festiwalach Przemiany, czy Fundacją Sztuk Wizualnych – wspierając działania Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Profesora PJATK, wykładowczyni, członkini Rady Programowej, członkini Rady Dyscyplin Naukowych, promotorka dyplomów o charakterze multidyscyplinarnym.
Kontakt: aklimczak@pjwstk.edu.pl
Zostań Specjalistą TouchDesigner!
Do kogo kierowane są te studia?
Studia są kierowane do absolwentów wyższych studiów posiadających tytuł magistra, licencjata lub inżyniera jak również nauczycieli szkół publicznych i niepublicznych, którzy są zainteresowani zdobyciem kompetencji określonych programem studiów podyplomowych. Inżynierów i programistów zainteresowanych tworzeniem wydarzeń multimedialnych. Artystów, architektów, designerów tworzących w obszarze sztuki nowych mediów. Badaczy skoncentrowanych na pracy naukowej wykorzystującej najnowsze technologie. Producentów i twórców dźwięku planujących wzbogacać projekty w kierunku interaktywności lub działań w czasie rzeczywistym
Po ukończeniu tych studiów będziesz:
- producentem event’ów tworzonych w czasie rzeczywistym
- specjalistą środowiska programistycznego TouchDesigner
- artystą tworzącym rozbudowane technicznie dzieła multimedialne
- kreatorem zespołów do realizacji multimedialnych projektów artystycznych
‘Interaction In / Out of Real / Time’
Od osobistej fizyczności po eksplorację nieznanych form, czyli wizualizacje wyzwalane ruchem. Poemat ciała, dźwięku i przestrzeni.
Pokaz multimedialny jest efektem warsztatów prowadzonych w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Celem edukacyjnym projektu było kreowanie etiud wizualnych tworzonych w czasie rzeczywistym dzięki interakcji danych cyfrowych z dynamicznym ruchem performera.
Prowadzący:
Tomasz Miśkiewicz, Anna Klimczak, Sefa Sagir, Bartosz Wyszyński
Badanie interaktywnych technologii generatywnych i multimediów.
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.