Poznaj wykładowców studiów Komunikacja Wizualna
Wykładowcy studiów Komunikacja Wizualna to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie praktyczne przekładają na pracę ze Słuchaczami.
dr hab. inż. Krzysztof Szklanny, prof. PJATK
O wykładowcy:
Specjalista fotografii ultraszybkiej. Kierownik i twórca studia fotograficznego w PJATK. Certyfikowany Ekspert Adobe (Adobe Certified Expert). Drugi Polak w historii firmy Broncolor, produkującej profesjonalne oświetlenie do fotografii, którego zdjęcia znalazły się na stronie producenta. Publikował zdjęcia na stronie firmy Broncolor jako druga osoba w Polsce. Pracował z wybitnym aktorem – Piotrem Fronczewskim w ramach projektu Interpretacja emocji w syntezie mowy, przeznaczonego dla branży filmowej.
Autor pierwszego niekomercyjnego korpusowego syntezatora mowy oraz unikalnego korpusu, przeznaczonego dla syntezy mowy języka polskiego. Doktor habilitowany w obszarze oceny jakości i klasyfikacji głosu oraz przetwarzania sygnału mowy za pomocą elektroglotografii.
Zajmuje się badaniem jakości głosu w różnych chorobach, w tym rzadkich chorobach genetycznych. Autor i współautor publikacji w czasopismach o zasięgu światowym z wysokim Impact Factorem. Uczestnik i kierownik wielu projektów badawczych o charakterze międzynarodowym. Kierownik ds. programu nauczania Informatyki na Wydziale SNM na ścieżce anglojęzycznej. Kierownik Katedry Multimediów na Wydziale Informatyki. Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich.
mgr Jan Daciuk
O wykładowcy:
Uczy na studiach dziennych polskojęzycznych i anglojęzycznych oraz zaocznych na wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK. Wspiera studentów w rozwoju od strony praktycznej i kreatywnej przekazując wiedzę z zakresu pracy z oprogramowaniem przeznaczonym do projektowania animacji i grafiki 2D takich jak After Effects, Ilustrator, InDesign oraz w dziedzinie fotografii. Współpracę z PJATK prowadzi od 2016 roku gdzie również uzyskał tytuł magistra sztuki na wydziale SNM.
Jerzy Drozda JR
O wykładowcy:
Jerzy Drozda JR. Urodzony w Olsztynie. Z wykształcenia muzyk oraz specjalista do spraw multimediów i IT. Interesuje się szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi przetwarzaniem obrazu. Ambasador firmy Adobe, dla której przygotował wiele autorskich rozwiązań. Od lat prowadzi na całym świecie szkolenia i wykłady z zakresu animacji, postprodukcji i sztuki filmowej.
Jego umiejętności techniczne, niezrównana kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów umożliwiły mu realizacje projektów w szeroko rozumianej branży kreatywnej i IT, a przystępny sposób nauczania sprawił, że obecnie jest on jednym z najszerzej znanych i najchętniej oglądanych instruktorów Adobe. Ekspert, konsultant i projektant informatycznych rozwiązań technologicznych. Ściśle współpracuje z ważnymi graczami na rynku filmowym zarówno w kraju jak i za granicą.
radca prawny Tomasz Gadomski
O wykładowcy:
Radca prawny w 11 Bit Studios, współpracujący z podmiotami branży IT, domami produkcyjnymi konglomeratami kreatywnymi oraz producentami filmowymi. Absolwent studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. obronił pracę dyplomową w ramach studiów „Prawo Nowoczesnych Technologii” organizowanych przez Uniwersytet Leona Koźmińskiego.
mgr inż. Minh Hai Duong “Tiger”
O wykładowcy:
Minh Hai Duong, znany również jako „Tiger”, jest wszechstronnym artystą zajmującym się wieloma dziedzinami twórczości: modelowaniem i animacją 3D, rzeczywistością wirtualną (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR), nagrywaniem dźwięku, projektowaniem graficznym, akwarelą, filmem i fotografią. Jest artystą multimedialnym, który uzyskał tytuł magistra sztuki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.Jest również absolwentem Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej na kierunku Telekomunikacja na Uniwersytecie Technicznym w Ho Chi Minh w Wietnamie.
mgr inż. Mariusz Kleć
O wykładowcy:
Mariusz Kleć jest profesjonalistą z doświadczeniem w dziedzinie technologii informatycznych i multimediów. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Informatyki w PJATK. Obecnie kończy doktorat z systemów rekomendacji muzycznych i poprawy jakości sygnałów mowy. Jako pasjonat muzyki ukończył studia podyplomowe z zakresu realizacji dźwięku. Jest administratorem studia nagrań gdzie prowadzi projekty i zajęcia dźwiękowe.
W dziedzinie Informatyki rozwijał swoje umiejętności w zakresie programowania i projektowania graficznego, osiągając biegłość w projektowaniu i implementacji rozwiązań internetowych. Znany ze skrupulatności w podejściu do złożonych projektów i zdolności organizacyjnych, napędzany jest nienasyconą ciekawością oraz perspektywą łączenia swoich umiejętności z zakresu technologii webowych oraz inżynierii dźwięku.
mgr inż. Maciej Pancześnik
O wykładowcy:
Absolwent Informatyki na PJWSTK oraz Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w programowaniu backendowym, pracując w takich językach jak ruby, python, javascript, swift czy też java. Między innymi tworzył aplikację finansową obsługującą przelewy bankowe czy też współpracował w międzynarodowym teamie developerskim tworzącym aplikację medyczną dla niemieckich szpitali. Do jego licznych zainteresowań należy m. in. sound design i produkcja muzyczna a także wszelakie zagadnienia z tym związane. Ma na koncie występy na dużych scenach. Ostatnimi laty zajmuje się również tematami związanymi ze sztuczną inteligencją.
mgr Łukasz Słotwiński
O wykładowcy:
Copywriter, projektant i reżyser, a od niedawna także przedsiębiorca. Od 2009 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego i kreatywnego w agencjach reklamowych i brandingowych takich jak Young & Rubicam, G7 czy BNA. Przez ponad 7 lat był dyrektorem kreatywnym CANAL+ Polska / NC+ zdobywając w tym czasie ponad 20 nagród za prace nad oprawami kanałów, programów i seriali produkowanych przez Canal+ w tym za najlepszą identyfikację w Europie dla kanału dziecięcego Minimini+ czy złoto w konkursie KTR za czołówkę serialu Belfer.
W czasie ponad 20 lat pracy kreatywnej zajmował się pisaniem scenariuszy i reżyserowaniem reklam, projektowaniem logotypów, layoutów, opakowań i systemów identyfikacji dla takich marek jak Danio, Heyah, mBank, Big Milk, Papaya Films, cyber_Folks, czy ostatnio DaGrasso. Przygotowywał także kompleksowe oprawy imprez specjalnych takich jak Gala Ekstraklasy czy Gala PGE Ekstraligi Żużlowej. Ponad 2 lata zasiadał w zarządzie warszawskiej pracowni strategicznej One Eleven, gdzie pełnił też funkcję Dyrektora Kreatywnego i Partnera. Od 2022 jako Managing Creative Partner współzarządza studiem Redkroft.
mgr inż. Marcin Wichrowski
O wykładowcy:
Wykładowca w Katedrze Multimediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, absolwent Wydziału Informatyki tej samej uczelni. Specjalizuje się w zagadnieniach Human-Computer Interaction, Immersive Media oraz Interactive Digital Storytelling. Autor artykułów naukowych dotyczących wykorzystania multimediów na potrzeby edukacji, sztuki, medycyny oraz wsparcia osób niepełnosprawnych. Współtworzy projekty/instalacje w kooperacji z artystami wykorzystujące nowoczesne technologie multimedialne. Certyfikowany ekspert programów Adobe (ACE)
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.