Przejdź do treści

Informacje ogólne

Ważne wydarzenia

Opis studiów

Grafika artystyczna jest formą wypowiedzi twórczej, która pozwala na dotarcie z komunikatem wizualnym do szerokiego grona odbiorców. Obszar grafiki artystycznej obejmuje zarówno wszelkie formy druku włącznie z klasycznymi technikami graficznymi, jak i działania wykorzystujące współczesne nośniki przekazu. Aktywność artystyczna związana z zastosowaniem języka graficznego do tworzenia nowych form wypowiedzi twórczej, wielowątkowego przekazu artystycznego.


Celem studiów jest poznanie w praktyce całego procesu twórczego, od projektu, poprzez dobór odpowiedniej techniki, opracowania formy druku, do wykonania odbitek. Program przewiduje zajęcia praktyczne w specjalistycznych pracowniach wyposażonych w sprzęt do odbijania i trawienia, co daje możliwość poznania i nauczenia się technik druku wypukłego i wklęsłego.


Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.

Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK


Kontakt

Biuro Centrum Kształcenia Podyplomowego
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597

e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Kierownik studiów

dr hab. Andrzej Kalina, profesor PJATK

Prodziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów studiów niestacjonarnych, Kierownik Pracowni Grafiki Artystycznej, Członek Senatu PJATK, Członek Rady Programowej, Członek Komisji ds. Jakości Kształcenia na kierunku Grafika. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1980). Członek grupy „Warsztat” (wraz z Andrzejem Dworakowskim i Markiem Jaromskim). W 1990 roku jako jeden z 13 grafików polskich został umieszczony w słowniku grafików świata wydanym w Japonii.

Kontakt: ziemekart@pjwstk.edu.pl


Do kogo skierowane są te studia?

Proponowany kierunek studiów podyplomowych skierowany jest do:

  • absolwentów kierunków artystycznych (na poziomie studiów pierwszego lub drugiego stopnia) zainteresowanych poszerzeniem umiejętności z zakresu grafiki artystycznej w technikach zarówno tradycyjnych jak i cyfrowych
  • grafików projektantów chcących poszerzyć swój warsztat o techniki grafiki artystycznej
  •  pasjonatów grafiki artystycznej
  • osób zainteresowanych poznaniem od podstaw tradycyjnych technik grafiki artystycznej dla realizowania własnych pasji artystycznych

Profil Absolwenta (co może uzyskać Absolwent po ukończeniu tych
studiów)

Absolwenci zdobywają profesjonalne opanowanie sprawności w wykorzystaniu technik grafiki artystycznej. Mają swobodną i biegłą umiejętność wykorzystania warsztatu dla osiągnięcia zamierzonych celów artystycznych i komercyjnych. Uzyskują świadomość własnego procesu twórczego w odniesieniu do potrzeb rynku i otoczenia kulturowego, a także rozumienie roli komunikowania dla potrzeb współczesnej kultury technicznej.

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.