Informacje ogólne
Ważne wydarzenia
Opis studiów
Celem studiów Bazy danych i ich aplikacje jest praktyczne zapoznanie słuchaczy z podstawowymi technikami tworzenia i administrowania bazami danych oraz systemami informacyjnymi.
W trakcie dwusemestralnych zajęć słuchacze uczą się:
- posługiwać językiem SQL służącym do komunikacji z bazami danych,
- prowadzić projekty informatyczne przy użyciu narzędzi komputerowych typu CASE,
- administrować bazami danych,
- projektować hurtownie danych i aplikacje typu OLAP (Business Intelligence),
- projektować strony WWW i aplikacje internetowe.
Studia Bazy danych i ich aplikacje przedstawiają najważniejsze zagadnienia związane z bazami danych, począwszy od ich projektowania, przez naukę języka SQL i jego rozszerzeń, ich administrowanie, hurtownie danych oraz kończąc na etapie tworzenia aplikacji bazodanowej. Przeznaczone są zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bazami danych, jak też osób stosujących już bazy danych w praktyce, pragnących poszerzyć i usystematyzować wiedzę.
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00
Kontakt
Biuro Studiów Podyplomowych
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597
e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa
Centrum Kształcenia Podyplomowego
Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.
Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK
Kierownik Studiów Podyplomowych Bazy danych i ich aplikacje:
prof. dr hab. Lech Banachowski
e-mail: lech@pjwstk.edu.pl
Do kogo są kierowane studia?

Adresaci studiów
Studia adresowane są do informatyków i specjalistów z innych dziedzin, którzy chcą stosować rozwiązania informacyjne wspomagające ich codzienną pracę zawodową, w szczególności przy prowadzeniu projektów informatycznych.
Idealni kandydaci to osoby posiadające podstawową wiedzę informatyczną, mające pewne doświadczenie z narzędziami informatycznymi i zamierzające uzupełnić swoje wykształcenie o projektowanie i administrowanie bazami danych oraz tworzenie systemów informacyjnych.
Dlaczego warto?
Nasze studia zapoznają z użytecznymi metodami i technikami tworzenia i zarządzania bazami danych i systemami informacyjnymi.
Są to studia, na których nacisk położony jest przede wszystkim na zagadnienia praktyczne, związane z zadaniami, z którymi uczestnicy spotkają się w pracy.
Organizacja studiów internetowych
Nauka na studiach internetowych (niestacjonarnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość) wygląda następująco:
- Nauka przez internet poprzez system uczelniany Edux przez cały semestr.
- Sesja egzaminacyjna na koniec semestru na terenie uczelni.
W systemie uczelnianym Edux udostępnione są materiały edukacyjne. Każdego tygodnia student przerabia samodzielnie podany temat oraz realizuje zadania domowe i testy. Nie ma konieczności logowania się do systemu Edux w konkretnym terminie. W trybie online nie są organizowane ani wspólne wykłady ani ćwiczenia.
Kontakt z prowadzącymi odbywa się w formie cotygodniowych, nieobowiązkowych konsultacji na platformie Microsoft Teams a także przy użyciu poczty elektronicznej Gmail.
Sesje egzaminacyjne (egzaminy, zaliczenia) odbywają się w standardowy sposób na terenie uczelni na koniec każdego semestru. Sesja egzaminacyjna trwa zazwyczaj 4 dni (piątek, sobota, niedziela, poniedziałek).

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.
