Przejdź do treści

Poznaj wykładowców studiów Specjalista TouchDesignerMultimedia w przestrzeni publicznej

Wykładowcy studiów Specjalista TouchDesigner to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie praktyczne przekładają na pracę ze Słuchaczami.


Tomasz Miśkiewicz

O wykładowcy:

Współzałożyciel firmy Modeon.pro zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem globalnych systemów multimedialnych. Specjalista środowiska programistycznego TouchDesigner, uplasowany w czołówce programistów. Prelegent międzynarodowych konferencji dotyczących programowania w sztuce nowych mediów, m.in. TouchDesigner Global Summit – Montreal, TouchDeigner Euro Summit – Berlin.

Dowiedz się więcej

Tworzy komercyjne widowiska multimedialne na całym świecie. Opracowywał takie produkcje jak Big Brother (z edycjami w Polsce i Australii), The Wall (PL, UK, India), Nike: Power Of Play (Dubai). Równolegle prowadzi prace badawcze i tworzy projekty artystyczne, w których podejmuje tematykę korespondencji świata rzeczywistego z wirtualnym.
Współpracował z Muzeum Polin, Teatrem Wielkim, Narodową Orkiestrą Symfonicznej Polskiego Radia.


Piotr Grygo

O wykładowcy:

Architekt systemów multimedialnych. Zajmuje się rozwiązaniami technologicznymi dla produkcji telewizyjnych i audiowizualnych. Realizuje projekty na całym świecie. W swojej pracy wykorzystuje TouchDesigner jako silnik do programowania zaawansowanych projektów multimedialnych w czasie rzeczywistym, kładąc szczególny nacisk na modelowanie systemów gier interaktywnych, dystrybucję sygnałów audio-wideo i projektowanie dedykowanych interfejsów użytkownika.

Dowiedz się więcej

Uzyskał tytuł inżyniera mechatroniki na Politechnice Warszawskiej, gdzie aktywnie działał w zarządzie Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW, zdobywając wiedzę w zakresu produkcji telewizyjnej, kierowania zespołem i zarządzania projektami. 


Rafał Ryterski

O wykładowcy:

Kompozytor, aktywista, artysta interdyscyplinarny, kurator. Specjalista z obszaru technologii dźwiękowych.  Laureat 70. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów za utwór “Totentanz” (2024), a także laureat konkursu kompozytorskiego 33. Biennale Muzyki w Zagrzebiu (2024) oraz nagrody głównej i nagrody publiczności na festiwalu teatralnym “Pestka” (2024). Nominowany do Paszportu Polityki w kategorii muzyka poważna. Jest absolwentem kierunku kompozycja ze specjalnością multimedialną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz absolwentem kierunku kompozycja klasyczna na The Royal Academy of Music w Aarhus.

Dowiedz się więcej

Tworzy dzieła interdyscyplinarne na pograniczu performansu oraz teatru wykraczając poza konwencję muzyki. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest synteza gatunków muzycznych, a sam Rafał Ryterski nazywa tę praktykę “genrebendingiem”. Jego sztuka tematycznie oscyluje wokół pojęcia tożsamości, fenomenów kulturowych charakterystycznych dla społeczności LGBTQ+ oraz obnażaniu mechanizmów przemocowych. Wydał dwa autorskie albumy “Teras are the Diamonds of the Soul” (label BAS, 2021) oraz “Gaymers’ Cheatsheet” (label Pointless Geometry, 2022). Muzykę Rafała Ryterskiego można usłyszeć zarówno w przestrzeniach sal koncertowych jak i klubach w Polsce i zagranicą. 


Joanna Miśkiewicz

O wykładowcy:

Od 2015 roku we współpracy z programistami tworzy grafiki do aplikacji działających w czasie rzeczywistym. Specjalizuje się w projektowaniu interfejsów użytkownika oraz grafik wykorzystywanych w aplikacjach interaktywnych i programach telewizyjnych.

Dowiedz się więcej

Optymalizuje grafiki do działania w czasie rzeczywistym, co pozwala na płynną integrację z oprogramowaniami. Tworzyła m.in takie produkcje jak All Together Now, czy Lego Masters. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (specjalizacja Grafika Interaktywna i Multimedia). Tworzy projekty multidyscyplinarne.


Patryk Kamieniecki

O wykładowcy:

Architekt systemów multimedialnych, specjalista TouchDesigner i Python Developer. Jest ekspertem w zakresie integracji i synchronizacji oświetlenia scenicznego oraz serwerów multimedialnych audio i wideo. Projektuje zaawansowane systemy realizacyjne na potrzeby produkcji telewizyjnych w Polsce i na świecie. Tworzył m.in. systemy przy produkcji programów typu game show, a także przy realizacji znanych i popularnych formatów jak Next One, czy You Can Dance.

Dowiedz się więcej

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transmisji na żywo. Stworzone przez niego oprogramowania były wykorzystywane m.in. przez Telewizję Polską, Telewizję Polsat i TVN. Obok doświadczenia telewizyjnego posiada szeroką wiedzę z zakresu projektowania i wdrażania oprogramowania dla activity barów. Specjalizuje się w implementacji grafik czasu rzeczywistego oraz tworzeniu rozwiązań opartych o logikę systemów traktujących i zewnętrznych sensorów ruchu.


Michał Wiśniewski

O wykładowcy:

Producent wykonawczy projektów w zakresie systemów multimedialnych. Doświadczenie zdobywał współpracując z firmami w Polsce i na świecie, w tym z FIX8Group, State of Play i Endemol Shine Polska. Brał udział w realizacjach takich programów jak Big Brother, The Wall czy You Can Dance. Wcześniej pracował w sektorze publicznym m.in. jako unijny ekspert w zakresie prawa medialnego. 

Dowiedz się więcej

Kompleksowo zarządza projektami – od organizacji pracy zespołu, poprzez prowadzenie budżetu, po negocjacje z klientami. Jest dyrektorem operacyjnym w Modeon.pro, globalnej firmie wdrażającej systemy multimedialne i tworzącej autorskie rozwiązania w obszarze nowoczesnych technologii.
Politolog i socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie w negocjacjach biznesowych, facylitacjach i mediacjach.

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.