Przejdź do treści

Informacje ogólne

Ważne wydarzenia

Opis studiów

Celem studiów podyplomowych „Python – programowanie Sztucznej Inteligencji” jest wykształcenie u słuchaczy umiejętności niezbędnych do wyboru odpowiednich metod uczenia maszynowego, w zależności od rozwiązywanego problemu. Jedną z kluczowych kompetencji jest zdolność odkrywania wzorców i reguł ukrytych w danych, a następnie dobór właściwego modelu oraz algorytmu w celu rozwiązania zdefiniowanego problemu. Zdobyte przez słuchaczy umiejętności będą osadzone w kontekście jednego z najważniejszych języków programowania w Data Science – Pythona.

Studia realizowane są w trybie internetowym. Jednak raz w semestrze studenci muszą stawić się na uczelni osobiście celem uzyskania zaliczenia poszczególnych modułów.


Dowiedz się więcej!


Do kogo kierowane są te studia?

Studia przeznaczone są dla osób pragnących rozwijać się w obszarze Data Science jako programiści wykorzystujący narzędzia sztucznej inteligencji. Programista Python Sztucznej Inteligencji (ang. AI Python Developer) to specjalista IT, którego zadaniem jest opracowywanie inteligentnych algorytmów zdolnych do uczenia się, analizowania i przewidywania zdarzeń. Studia podyplomowe skierowane są do wszystkich, którzy interesują się programowaniem oraz zagadnieniami analizy danych.

Studia mogą ponadto stanowić komplementarne rozszerzenie programu studiów podyplomowych „Big Data – Inżynieria dużych zbiorów danych”.


Przykładowe stanowiska pracy, które mogą być dostępne dla absolwentów tych studiów:

Data Scientist (Naukowiec Danych)

osoba odpowiedzialna za analizowanie i interpretowanie złożonych danych, tworzenie modeli predykcyjnych i odkrywanie wzorców w danych.

Machine Learning Engineer (Inżynier Uczenia Maszynowego)

specjalista zajmujący się projektowaniem, budowaniem i wdrażaniem modeli uczenia
maszynowego w aplikacjach produkcyjnych.

AI Specialist (Specjalista ds. Sztucznej Inteligencji)

ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, zajmujący się tworzeniem i optymalizacją algorytmów AI do rozwiązywania specyficznych problemów.

Data Analyst (Analityk Danych)

osoba analizująca dane w celu wsparcia decyzji biznesowych, często z wykorzystaniem narzędzi i technik Python.

Business Intelligence Developer (Programista BI)

specjalista odpowiedzialny za rozwijanie i utrzymywanie systemów do raportowania i analizy danych, integrując wyniki uczenia maszynowego.

Research Scientist (Naukowiec Badawczy)

badacz zajmujący się prowadzeniem badań nad nowymi metodami i technologiami w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Big Data Engineer (Inżynier ds. Wielkich Danych)

osoba odpowiedzialna za projektowanie, budowanie i zarządzanie infrastrukturą do przetwarzania dużych zbiorów danych.

Software Developer (Programista)

programista specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania z wykorzystaniem Pythona, szczególnie w kontekście aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

AI Consultant (Konsultant ds. Sztucznej Inteligencji)

doradca pomagający firmom wdrażać rozwiązania oparte na AI, optymalizować procesy i
usprawniać działalność biznesową przy użyciu zaawansowanych technik analitycznych.

Automation Engineer (Inżynier Automatyzacji)

specjalista zajmujący się automatyzacją procesów biznesowych i technologicznych przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Absolwenci studiów podyplomowych Python – programowanie Sztucznej Inteligencji mogą pracować na różnych stanowiskach związanych z Data Science, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

Zdobyte umiejętności otwierają szerokie możliwości kariery w różnych branżach, takich jak IT, finanse, medycyna, marketing, logistyka i wiele innych.


Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.

Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK


Kontakt

Biuro Centrum Kształcenia Podyplomowego
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597

e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Kierownik studiów

prof. dr hab. Grzegorz Marcin Wójcik

specjalizuje się w dziedzinie neuronauki obliczeniowej i elektroencefalografii ilościowej. Posiadając stopień doktora w dziedzinie fizyki komputerowej oraz habilitację w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, łączy teoretyczne podejście do modelowania i neurofizjologii eksperymentalnej w celu lepszego zrozumienia funkcjonalności kory mózgowej u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności z autyzmem. Pracując w Instytucie Informatyki jest profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem Zakładu Neuroinformatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest również profesorem nadzwyczajnym w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie zajmuje się neuronauką społeczną i zastosowaniami nauki o danych do jej problemów.


Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.