Przejdź do treści

Poznaj wykładowców studiów Psychologia gier – projektowanie scenariuszy gier komputerowych

100% praktyki! Zajęcia prowadzą eksperci-praktycy z największych firm i instytucji publicznych w Polsce z wieloletnim doświadczeniem w zakresie psychologii gier oraz projektowania scenariuszy gier komputerowych.


dr Adam Flamma

O wykładowcy:

Groznawca, doktor nauk humanistycznych specjalizujący się w grach, wykładowca akademicki i trener; specjalizuje się w storytellingu, game designie, technikach gamifikacji oraz kulturowych aspektach tworzenia gier. Prezes Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP, a także CEO studia Astrolabe Stories. Od lat zajmuje się propagowaniem wiedzy o branży gier oraz networkingiem placówek edukacyjnych z branżą game dev. Autor m.in. książek Wiedźmin. Historia fenomenu i Akcja jest kobietą. Lara Croft oraz inne bohaterki gier akcji i przygodowych typu point and click z lat 1996-2018.


Prof. Wojciech Glac

O wykładowcy:

Neurobiolog, którego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, a za swoją działalność popularyzatorską otrzymał nagrodę Popularyzatora Nauki w prestiżowym konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecnie związany zawodowo i naukowo z Uniwersytetem Gdańskim. Wykładowca akademicki z wieloletnim stażem, ceniony za wyjątkowe zdolności dzielenia się wiedzą oraz zarażanie pasją do neurobiologii.


Szymon Stoczek

O wykładowcy:

Pisarz oraz scenarzysta gier planszowych i komputerowych. Pracował przy tytułach takich jak: This War of Mine, Frankenstein: Beyond the Time, The Awakening, Blight, Low Memory i przy projektach edukacyjnych gier oraz filmów. Współzałożyciel stowarzyszenia Game Up I studia Astrolabe Stories.  


Mariusz Kusion

O wykładowcy:

Prawnik (absolwent UJ), trener nauki i szkoleń prawnych, przedsiębiorca, autor publikacji eksperckich z zakresu prawa, RODO, ochrony własności intelektualnej – współpracuje m.in. z takimi mediami jak: Portalkadrowy.pl, „Prawo i Finanse w Kulturze”. Wykładowca akademicki, ekspert prawny – szkoleniowiec przy Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego. W ramach własnej Kancelarii Prawnej Ars Iuridica prowadzi obsługę prawną firm, uczelni, organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządowych. Przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleń dla ludzi nauki, sztuki, kultury i biznesu. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie gospodarczym,  administracyjnym oraz ustrojowym.  


Anna Kornacka

O wykładowcy:

trenerka kompetencji miękkich, propagatorka zastosowania dorobku neuronauk oraz psychologii społecznej w praktyce biznesowej. Od 2000 r. inspiruje i wspiera w rozwoju biznes, administrację publiczną  i kadrę naukową. Szkoli, doradza, prowadzi sesje mentoringowe.  Pracowała m.in. dla takich organizacji jak: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Szkoła Skarbowości, Tieto, Bank PKO, BOŚ Bank, Fundusz Ochrony Środowiska, LarsLaj, McDonalds.

Dowiedz się więcej

szkoliła kadry uczelni takich jak: Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu czy Uniwersytet Jagielloński.

Właścicielka firmy szkoleniowej Publico oraz prezeska zarządu Eduteki sp. o.o. Wykładowczyni m.in. na studiach podyplomowych oraz studiach MBA dla branży IT na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie gdzie dzieli się wiedzą z zakresu neurozarządzania. Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Zachodniopomorskiego, członkini Instytutu Niemiec i Europy Północnej. Pasjonatka zagadnień związanych ze skuteczną komunikacją i zastosowaniem zdobyczy neuronauk w praktyce zarządzania zespołem i organizacją.


Karolina Cieślak

O wykładowcy:

Psycholożka, specjalizująca się w obszarze psychologii gier. Od samego początku swojej kariery zawodowej związana jest z branżą gier komputerowych, pełniąc rolę Game UX Researchera. Obecnie pracuje w firmie PixelAnt Games, wcześniej zdobywając cenne doświadczenie w firmie Try Evidence.

Dowiedz się więcej

Ma doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych badań dotyczących gier, zarówno o charakterze jakościowym, jak i ilościowym. Prowadziła liczne playtesty, gdzie miała okazję oceniać i doskonalić gry, w tym takie tytuły jak Cyberpunk 2077, Floodland, Crime Boss, Dice Legacy i The Last Case of Benedict Fox. Jej pasją jest psychologia gier, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w praktyce zawodowej, ale również w licznych artykułach, które napisała na ten temat.

Dzieli się swoją wiedzą jako wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, gdzie prowadzi zajęcia z psychologii gier oraz UX design. Ponadto, od ponad trzech lat angażuje się w dziennikarstwo gamingowe, regularnie publikując artykuły na portalu Gry-Online.

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.