fbpx
Wymiana międzynarodowa

Wymiana międzynarodowa

Studenci i kadra Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w ramach programu ERASMUS+ oraz programów umożliwiających wymianę z uczelniami japońskimi, mają możliwość odbycia części studiów lub godzin dydaktycznych (kadra) w uczelni zagranicznej, a także odbycia stażu za granicą. 

Dzięki programom wymiany, do społeczności PJATK corocznie dołączają studenci i kadra z uczelni partnerskich. Goszcząca kadra prowadzi zajęcia dla studentów, goszczący studenci dołączają na semestr lub rok do grona regularnych studentów PJATK.

Studia za granicą to okazja do lepszego poznania obcego języka, innego kraju, innej kultury, a przede wszystkim poszerzenia horyzontów i doświadczenia różnych praktyk naukowo-edukacyjnych. Praktyki pozwalają zdobyć cenne doświadczenie, otwierają dostęp do planowania kariery w przedsiębiorstwach poza granicami Polski.

Mobilność kadry pozwala na rozwój perspektyw, wymianę doświadczeń, nawiązanie kontaktów profesjonalnych, inicjację międzynarodowych projektów edukacyjnych i naukowych.

Studenci PJATK mają możliwość spędzić na wymianie edukacyjnej od 3 miesięcy do jednego roku akademickiego. W przypadku praktyk termin ich realizacji wynosi minimum 2 miesiące. Pobyty dydaktyczne kadry trwają zazwyczaj do tygodnia w ciągu semestru.

Studenci i kadra zainteresowani wyjazdami są zobowiązani do aplikowania via odpowiednie formularze online w czasie okresu rekrutacji. Termin aplikacji na studia i praktyki to corocznie koniec I semestru, wyjazdy kadry - corocznie pod koniec II semestru. Informacje o naborach są przekazywane w okresach rekrutacji drogą mailową do odpowiednich grup studentów i kadry PJATK.

O przyznaniu stypendiów decydują odpowiednie komisje wydziałowe.

Biuro Współpracy Międzynarodowej prowadzą Olga Wroniewicz (koordynator) i Krzysztof Ciemny (kierownik biura).

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(+48) 22 58 44 544

02-008 Warszawa,
ul. Koszykowa 86
pokój #16

facebook:

@pjintexchange