fbpx
Noc idei - 28.01.2021

Noc idei - 28.01.2021

There is no translation available.

Choć jednym z najczęściej wypowiadanych w minionym roku słów zdaje się „izolacja”, to właśnie jej przeciwieństwo – BLISKOŚĆ – jest tematem tegorocznej Nocy Idei.

Podczas piątej polskiej edycji wydarzenia Instytut Francuski w Polsce i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz wybitni goście z Francji i Polski chcą szukać odpowiedzi na pytanie o to, jakie znaczenie ma BLISKOŚĆ, szczególnie w czasach pandemii i kryzysu.

Temat zostanie podjęty z perspektywy filozofii, polityki, socjologii, architektury i designu. Zapytamy o rolę bliskości w czasach kryzysu i potencjalnie grożących nam katastrof. Porozmawiamy o tym, czym mogłoby charakteryzować się „miasto bliskości”. Zastanowimy się też nad tym, co pandemia zmieniła w naszym języku i relacjach.

Publiczność będzie mogła śledzić debaty online i zadawać pytania gościom, wśród których znajdą się m.in. francuski architekt Nicolas Laisné, filozof Jean-Pierre Dupuy, polska działaczka polityczna i posłanka na Sejm RP Barbara Nowacka oraz socjolog Marek Krajewski. Rozmowy poprowadzi Aneta Kyzioł (“Polityka”). W programie Nocy Idei nie zabraknie również pokazów prac artystycznych, będących rezultatami prowadzonych w PJATK międzynarodowych warsztatów projektowych, animacyjnych oraz VR Creativity - Text in Performance.
Udział w wydarzeniu będzie możliwy za pośrednictwem programu ZOOM. Obowiązuje bezpłatna rejestracja.

Szczegółowy program oraz link do rejestracji podamy wkrótce – zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i śledzenia naszych stron internetowych!