fbpx

41. Peña Flamenca Triana - Cristina Hall & María Marín

There is no translation available.

flamenco 2020

7 marca 2020 r. (sobota) o godz. 20:00 w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przy ul. Koszykowej 86 odbędzie się 41. Peña Flamenca Triana - Cristina Hall & María Marín.

Projekt Peña Flamenca Triana ma charakter cyklicznych koncertów, podczas których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć zaproszonych z Hiszpanii artystów, reprezentujących różne pokolenia i nurty artystyczne.
Po raz kolejny projekt Peña Flamenca Triana gościć będzie w PJATK na specjalne zaproszenie JM Rektora dr hab. Jerzego Pawła Nowackiego.

41. edycja Peñi wniesie powiew awangardy i zapewne rozwieje wątpliwości, czy flamenco jest sztuką uniwersalną czy folklorem. Zaprosiliśmy bowiem zachwycającą tancerkę - Cristinę Hall, która będąc Amerykanką z San Francisco wprowadziła spory ferment w środowisku tanecznym konserwatywnej Sewilli. O perfekcyjnej technice tanecznej Cristiny nawet nie warto mówić wobec ogromu jej kreatywności i artystycznej odwagi. W jej rękach taniec flamenco jest narzędziem do tworzenia ulotnych dzieł z pogranicza performance i sztuk wizualnych. Cristina reżyseruje całe spektakle taneczne („La Charla”, „Constelación sonora”), ale też nagrywa konceptualne taneczne etiudy w formie video-art („White bird”). Chętnie też występuje w typowej flamencowej scenerii w peñach i tablaos, a jej tańce mimo że trzymają się flamencowych reguł gry, zawsze zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami choreograficznymi.

Artystyczną partnerką Cristiny Hall jest inna niebagatelna postać – śpiewaczka i gitarzystka María Marín, znana już publiczności flamenco w Polsce z poprzednich edycji peñi.
Pochodzi z miejscowości Utrera, a więc kolebki tradycyjnego śpiewu.Ukończyła konserwatorium muzyczne w Sewilli w klasie gitary klasycznej. Na studia podyplomowe wyjechała do Holandii, gdzie związała się ze środowiskiem muzyków jazzowych, uczestnicząc w licznych projektach artystycznych z pogranicza gatunków. Mając tak szerokie muzyczne horyzonty María Marín tworzy zupełnie nową jakość. Jej debiutancka płyta „Junio” w zachwycający sposób łączy śpiew flamenco z subtelnością i elegancją klasyki.

Artystkom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.

Pracownicy i Studenci PJATK zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o deklarację drogą e-mailową na adres: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
Liczba zaproszeń jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej na: https://www.facebook.com/events/509305163118480/