Informacje ogólne
Ważne wydarzenia
Opis studiów
Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej obecna w rozwiązaniach wykorzystywanych powszechnie każdego dnia. Każdy słyszał o inteligentnych asystentach czy rozwiązaniach takich jak stworzony przez OpenAI ChatGPT. Sztuczna inteligencja to przyszłość, a kompetencje związane z tworzeniem rozwiązań sztucznej inteligencji bez wątpienia są kompetencjami przyszłości, których posiadanie będzie pożądane w branży IT. Celem studiów podyplomowych jest nabycie przez słuchacza umiejętności programowania w języku Python, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek przeznaczonych do rozwiązywania problemów z użyciem sztucznej inteligencji.
Jedną z kluczowych umiejętności jest odkrywanie wzorców oraz reguł ukrytych w danych, a następnie wybranie odpowiedniego modelu, algorytmu w celu rozwiązania postawionego problem.
Studia są nastawione na praktyczne rozwiązywanie problemów przy pomocy języka programowania Python. Pierwsza część studiów uczy studenta programować w języku Python, wprowadzając zarówno jego podstawy, jak również podstawy algorytmik z wykorzystaniem języka Python. Kolejna część studiów koncentruje się na 3 głównych zbiorach bibliotek w języku programowania Python, które wykorzystywane są do analizy danych, czyli: Pandas, SkLearn oraz KERAS.
Zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji dotyczą pracy z danymi, dlatego w ramach studiów zostaną poruszone również zagadnienia baz danych oraz języka zapytań SQL.
Poznaj studia podyplomowe na kierunku Programista Python Sztucznej Inteligencji
Do kogo kierowane są te studia?

Studia kierowane są do początkujących programistów, ponieważ program zawiera podstawowe wprowadzenie do programowania w języku Python oraz omawia podstawowe pojęcia związane z sztuczną inteligencją. Dlatego studia te są odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem i chcą rozwijać swoje umiejętności w obszarze sztucznej inteligencji.
Chociaż pomocne może być posiadanie dyplomu z informatyki, osoby posiadające dyplom studiów technicznych lub innych kierunków ścisłych mogą odnaleźć się w świecie Programowania w języku Python i analizie danych. Laboratoria oraz materiały video zostały tak przygotowane, żeby bariera wejścia w ten świat nie była zbyt wysoka.
Programiści Python sztucznej inteligencji zazwyczaj pracują jako:
Zajmują się tworzeniem, testowaniem i wdrażaniem modeli uczenia maszynowego. Programują te modele, często korzystając z Pythona, a także pracują nad ich optymalizacją.
Wykorzystuje Pythona do analizy danych i tworzenia modeli predykcyjnych. Mogą także stosować techniki uczenia maszynowego i głębokiego uczenia do rozwiązywania problemów biznesowych.
Pracują z dużymi zestawami danych (big data), przygotowując je do analizy i modelowania przez naukowców danych czy specjalistów od sztucznej inteligencji.
Konsultanci doradzają firmom na temat implementacji i wykorzystania sztucznej inteligencji w ich operacjach.

Centrum Kształcenia Podyplomowego
Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.
Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK
Kierownik Studiów Podyplomowych Testowanie bezpieczeństwa systemów IT:
dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. PJATK
e-mail: bksiezopolski@pjwstk.edu.pl
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00
Kontakt
Biuro Studiów Podyplomowych
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597
e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.
