Przejdź do treści

Informacje ogólne

Ważne wydarzenia

Opis studiów

Celem studiów podyplomowych Grafika projektowa jest przekazanie słuchaczom wiedzy i praktycznych umiejętności dotyczących podstaw a także poszerzonych kompetencji dotyczących zagadnień związanych z szeroko rozumianą komunikacją wizualną, począwszy od określenia założeń wstępnych na kompleksowej realizacji projektu skończywszy. Studia te łączą konkretną, fachową wiedzę projektową z grupą zagadnień teoretycznych odnoszących się do estetyki, historii projektowania graficznego, percepcji informacji wizualnej oraz aspektów dotyczących teorii i praktyki reklamy, przygotowywania prezentacji i wystąpień publicznych oraz zasad ochrony własności intelektualnej.


Program studiów został skonstruowany w oparciu o założenia dotyczące zarówno klasycznego wykorzystania grafiki projektowej w obszarze teorii i tradycyjnego warsztatu projektanta, jak i z uwzględnieniem potrzeb współczesnego obszaru grafiki cyfrowej i multimediów. Stąd też – np. w obszarze dwuwymiarowego projektu znaku graficznego – został uwzględniony także aspekt jego interaktywności w zakresie animacji i innych form ruchomego obrazu, także z wykorzystaniem dźwięku i pozostałych form multimedialnych.


Studia podyplomowe Grafika projektowa oferują szereg korzyści zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w tej dziedzinie, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami we współczesnej grafice projektowej. Studia podyplomowe  dają szansę na rozwijanie kreatywności, zdobywanie praktycznych umiejętności i poprawę perspektyw zawodowych w obszarze projektowania graficznego a uzyskany na ich zakończenie certyfikat może stanowić dobre uzupełnienie dla artystycznego portfolio.


Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00–17.00
Wtorek 8.00–17.00
Środa 8.00–17.00
Czwartek 8.00–17.00
Piątek 8.00–16.00


Kontakt

Biuro Studiów Podyplomowych
pokój nr 17
tel. (+48) 512 497 506
tel. (+48) 504 640 530
tel. (+48) 22 58 44 597

e-mail: podyplomowe@pja.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.

Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK

Kierownik Studiów Podyplomowych Grafika projektowa:
prof. dr hab. Jacek Staszewski 
e-mail: staszewski@pjwstk.edu.pl


Szczegółowe cele studiów

 • Doskonalenie umiejętności w zakresie grafiki projektowej i rozwijanie kompetencji w tej dziedzinie. Program kształcenia koncentruje się na poszerzeniu wiedzy teoretycznej oraz efektywnym jej wykorzystaniu w praktyce zawodowej.
 • Zapoznanie z nowymi technikami i narzędziami. Dziedzina komunikacji wizualnej – szczególnie w obszarze współczesnych technologii – stale się rozwija, pojawiają się nowe narzędzia i techniki obrazowania. Studia podyplomowe Grafika projektowa pozwalają słuchaczom na naukę korzystania z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych w pracy grafika projektanta.
 • Umożliwienie słuchaczom praktycznego doświadczenia w pracy nad rzeczywistymi projektami. Słuchacze podczas ćwiczeń kursowych mają okazję rozwinąć umiejętność analizy wymagań klientów, zarządzania czasem, współpracy zespołowej i tworzenia kompleksowych projektów graficznych.
 • Umożliwienie słuchaczom stworzenia zróżnicowanych projektów graficznych do swojego portfolio, będącego elementem prezentacji swoich umiejętności i doświadczenia potencjalnym pracodawcom lub klientom.
 • Rozwijanie kreatywności słuchaczy i zachęcanie ich do eksplorowania nowych pomysłów oraz rozwiązań w obszarze projektowania graficznego.
 • Przygotowanie słuchaczy do pracy – i dalszego rozwijania swoich umiejętności – jako graficy projektanci w różnych sektorach, takich jak: reklama, przemysł wydawniczy, projektowanie stron internetowych, identyfikacja wizualna i szeroko rozumiane przemysły kreatywne.
 • Zrozumienie teorii komunikacji wizualnej. Słuchacze zdobywają wiedzę na temat teorii komunikacji wizualnej, czyli jak skutecznie przekazywać informacje i idee za pomocą obrazów i grafik.
 • Pogłębienie wiedzy o designie i estetyce. Program kształcenia skupia się również na estetyce i designie, pomagając słuchaczom lepiej zrozumieć, jak projektować atrakcyjny dla odbiorców przekaz graficzny.

Do kogo są kierowane studia?

Studia podyplomowe Grafika projektowa adresowane są głównie do osób, które posiadają już pewne podstawy z zakresu projektowania graficznego i chcą rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać specjalistyczną wiedzę.


Sylwetka kandydata

Główne grupy adresatów studiów podyplomowych Grafika projektowa to:

 • absolwenci kierunków artystycznych (na poziomie studiów pierwszego lub drugiego stopnia,
 • graficy projektanci,
 • absolwenci innych kierunków zainteresowani projektowaniem graficznym,
 • pracownicy branży kreatywnej i marketingowej chcący poszerzyć swoje kompetencje zawodowe,
 • absolwenci innych kierunków zainteresowani zmianą ścieżki zawodowej.

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.