fbpx
Stypendia

Stypendia

Studenci Wydziału Kultury Japonii mogą skorzystać z bogatej oferty stypendiów w Japonii.

Do wyboru mają stypendia miesięczne, roczne oraz dwuletnie.

Dwuletnie stypendia dotyczą studiów magisterskich uzupełniających i realizowane są na dowolnie wybranej uczelni w Japonii. Stypendium to opłacane jest w całości przez stronę japońską.

Na roczne stypendia (w ramach wymiany) wyjechać mogą studenci już po drugim roku nauki. Program realizowany na japońskiej uczelni wlicza się do przebiegu toku studiów licencjackich w PJATK. Stypendia te opłacane są w całości lub częściowo przez stronę japońską.

Pozostałe krótkoterminowe szkolenia i stypendia realizowane są we współpracy z różnymi japońskimi instytucjami i stowarzyszeniami.

Z oferty wyjazdów stypendialnych skorzystać mogą studenci, którzy mają najwyższą średnią ocen ze studiów oraz przejdą pozytywnie proces kwalifikacji zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny.

W ciągu ostatnich 5 lat stypendia otrzymało 20 studentów kierunku, którzy wyjechali na uczelnie do Tokio, Saitamy, Chiby i Nagoi.

Niektórzy nasi absolwenci po zakończeniu stypendiów otrzymali oferty pracy i zdecydowali się zostać na dłużej w Japonii.