Informacje ogólne

Informacje ogólne

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych w dniu 28 września 2009 r. przyznała Wydziałowi Informatyki Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka.

Tym samym w tym roku PJATK inauguruje studia III stopnia - studia doktoranckie.

Ogólne informacje dotyczące studiów doktoranckich:

  1. Nauka na stacjonarnych studiach doktoranckich na kierunku Informatyka trwa 4 lata. Przez pierwsze 3 lata program studiów obejmuje wykłady, seminaria oraz warsztaty doktorskie. Dodatkowo przez 3 lata doktoranci korzystają z lektoratu. Czwarty rok obejmuje seminaria z promotorem/opiekunem naukowym. Raz na semestr odbywają się całodzienne warsztaty doktorskie, podczas których każdy doktorant prezentuje swoje semestralne osiągnięcia w pracy doktorskiej w obecności pozostałych doktorantów, opiekunów naukowych oraz kierownika studiów.
  2. Od roku akademickiego 2015/2016 studia są bezpłatne.
  3. Połowa najlepszych nowoprzyjętych doktorantów może otrzymać stypendia w wysokości 60% wynagrodzenia asystenta.
  4. Studenci studiów III stopnia w PJATK powinni w trakcie trwania pierwszego semestru studiów wybrać opiekuna naukowego. Szczegóły w regulaminie studiów doktoranckich.
  5. Doktoranci mają możliwość ubiegania się o stypendia w ramach pomocy materialnej dla studentów i doktorantów, o stypendium ministra, a także o stypendium doktorskie dla 30% najlepszych doktorantów.
  6. Informacje na temat rekrutacji dostępne są tutaj

Kierownikiem Studiów Doktoranckich jest dr hab. Adam Wierzbicki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W sprawach pomocy administracyjnej oraz związanych z programem studiów należy kontaktować się z p. Anetą Sobieraj,
tel.: 22 58 44 518; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.