Przejdź do treści

Informacje dla nowych studentów – semestr letni


Witamy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych!

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ W SEMESTRZE LETNIM ROKU AKADEMICKIEGO 2022/2023

Zajęcia dla I roku (I semestru) rozpoczynają się: 

  • na studiach I stopnia niestacjonarnych przez internet (studia inżynierskie w języku polskim / angielskim) – obowiązkowy zjazd (realizacja przedmiotu WSI) na terenie uczelnis 16-19 lutego, zajęcia przez internet – 1 marca 2023 roku;
  • na studiach II stopnia stacjonarnych: 1 marca 2023;
  • na studiach II stopnia niestacjonarnych przez internet: 1 marca 2023 (szkolenie z zasad korzystania z systemu EDUX – 27 lutego o godz. 18.00)

Konto studenckie

Aby zalogować się na swoje konto studenckie, należy wejść na „Web Dziekanat” – dziekanat.pja.edu.pl. Po zalogowaniu się (login i hasło zostało przesłane w oddzielnym mailu kilka dni po podpisaniu kontraktu) można między innymi sprawdzićswoje dane, zobaczyć saldo dotyczące wpłat, przydział do grupy ćwiczeniowej, itd. 

Hasło do konta można zmienić korzystając ze strony haslo.pja.edu.pl

Każdy student na swoim koncie ma możliwość wpisania dodatkowego „hasła na telefon”, którego podanie będzie niezbędne do uzyskania informacji telefonicznej na temat przebiegu studiów.

Przyporządkowanie do grup językowych 

Studenci studiów I i II stopnia celem zakwalifikowania się do odpowiedniej grupy językowej (ze względu na poziom zaawansowania języka obcego) zobowiązane są do wykonania krótkiego test diagnostycznego.

Kurs umieszczony jest na uczelnianym portalu e-learningowym: https://gakko.pjwstk.edu.pl/ – login i hasło takie samo, jak do innych serwisów uczelnianych.

Prosimy o samodzielne i rozważne wykonanie testu, ponieważ jego wynik będzie podstawą decyzji o przydzieleniu do grupy o odpowiednim poziomie zaawansowania.

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się ze Studium Języków Obcych: sjo@pja.edu.pl