fbpx
ThinkAI vol.2

ThinkAI vol.2

There is no translation available.

ThinkAI zajmuje się tematyką sztucznej inteligencji w kontekście konsekwencji społecznych. Pokazujemy jak świat i różne dziedziny życia zmieniają się pod wpływem rozwoju AI nie skupiając się wyłącznie na aspektach technicznych. Spotkanie skierowane jest do osób zainteresowanych tematem sztucznej inteligencji, niekoniecznie związanych z branżą technologiczną.

Zapraszamy na spotkanie 15 maja o godz 18:15 do auli głównej PJATK, żeby porozmawiać o:

Wprowadzenie do AI dla kumatych - Ryszard Szopa (Inovo Venture Partners)
Tak jak o blockchainie kilka lat temu, obecnie ciągle słyszymy o AI, czyli sztucznej inteligencji. Czy to jest kolejny szał inwestycyjny, jak tulipany w XVII-wiecznej Holandii? A może naszą cywilizację zaraz zmiecie rewolucja robotów? A może nazwa "sztuczna inteligencja" to tylko chwyt marketingowy? W mojej prelekcji nie zamierzam odpowiadać na większość tych pytań. Postaram się za to dać Wam wysokopoziomowe zrozumienie o co chodzi w tym całym AI, abyście mogli sobie odpowiedzieć na nie sami.

Jak sztuczna inteligencja zmienia transport - Paweł Góra (TensorCell, MiMUW)
Opowiem o tym, w jaki sposób sztuczna inteligencji zmienia transport. Przedstawię realizowany przeze mnie projekt TensorTraffic, w którym stosujemy algorytmy uczenia maszynowego do przybliżania wyników symulacji ruchu drogowego, a także metaheurystyki do znajdowania optymalnych ustawień sygnalizacji świetlnej. Podobne podejście może przydać się z powodzeniem m.in. do znajdowania optymalnych lokalizacji i pojemności parkingów oraz lokalizacji stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych. Wspomnę również o zastosowaniach AI w pojazdach automatycznych, logistyce i carsharingu.

Agenda:

18:15 - rejestracja
18:30 - Intro - Łukasz Czarnecki
18:45 - Wprowadzenie do AI dla kumatych - Ryszard Szopa
19:20 - Jak sztuczna inteligencja zmienia transport - Paweł Góra