fbpx
Nagrodzona postać w migawce

Nagrodzona postać w migawce

There is no translation available.

Stoi za barierką ochronną na ulicy. Jest szczupły, w starszym wieku. Na głowie ma beret, a w rękach trzyma materiałowe torby. Za uchwycenie postaci tego mężczyzny na zdjęciu Dominika Pulkowska, studentka Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Głębia spojrzenia”.

„Człowiek z zakupami” to czarno-białe zdjęcie zamyślonego mężczyzny, które Dominika Pulkowska zrobiła w Gdańsku. Jury 10. Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego „Głębia spojrzenia” w Krakowie wyróżniło ją za nie w kategorii postacie w migawce. Studenci zgłaszali w niej portrety osób znanych i nieznanych, fotografie grup społecznych i sylwetki. „Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką” – czytamy w opisie prac tej kategorii.

Konkurs zorganizowało Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: postacie w migawce, dzieła codzienności i historie prawdziwe.

Czowiek z zakupami Dominika Pulkowska