fbpx
Wystawa Wydziału Sztuki Nowych Mediów

Wystawa Wydziału Sztuki Nowych Mediów

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy końcoworocznej Wydziału Sztuki Nowych Mediów w budynkach A i C PJATK, przy ul. Koszykowej 86.

Wystawa będzie czynna do września.

Otwarcie wystawy końcoworocznej kierunku Architektura Wnętrz odbędzie się 10 lipca, o godz. 18.00, w budynku przy ul. Siewierskiej 13. (Uwaga! termin uległ zmianie!)

 

Kilka słów o wystawie Wydziału SNM

Zachęcamy do obejrzenia dwóch makiet - prototypów w skali 1:1 interaktywnych instalacji wykonanych przez studentów 1 roku snme. Prace te powstały w trakcie warsztatów z Adamem Cookiem a wykonaniem makiet opiekowała się p. Anna Eichler ze wsparciem technologicznym p. Armanda Stańczaka.

W Studio Sztuki prezentowana jest instalacja cardboard, dzieki której obejrzycie prace VR 360stopni wykonane pod opieką p. Marcina Wichrowskiego i p. Jana Dudy przez studentów 2 roku snme, a na ścianach zobaczycie plakaty AR, które powstały w trakcie plenerowych warsztatów w Cieszynie, które z pierwszym rokiem prowadzili p. Marcin Wichrowski i p. Jan Bajtlik.

Ścianę z lustrami zajmują także prace studentów 1 roku – projekty piktogramów i znaków graficznych powstały pod opieką p. Moniki Marek – filozofki, projektantki, kaligrafki.

W przestrzeni studia wiszą wybrane przykłady projektów dla ogrodu Jordanowskiego 8 – projekt ten będzie realizowany i wdrażany we współpracy z władzami dzielnic Bródno i Targówek.

Filmy powstały we współpracy z Matem Subietą, Filipem Syczyńskim i Romualdem Wierzbickim. Na piętrze w budynku C uruchomimy niewielką salę projekcyjną, gdzie będzie można oglądać filmy i animacje. Warto także obejrzeć w pracowni rysunkowej prof. Nowaka i dr Nowińskiego rysunki dynamiczne - animacje szkiców sylwetki ludzkiej.

W budynku C oprócz stałych, regularnie powtarzających się, wystaw pracowni pokazujemy prace stworzone pod opieką dr Tomasza Walenty - plakaty na 1 piętrze w pracowni malarskiej i dr Jana Piechoty – dynamiczne systemy identyfikacji - animowane plakaty i grafika AR w identyfikacji wydarzeń muzycznych – C025 oraz infografiki i animacje typograficzne wdrażające zasady poprawnej typografii. W sali C025 pokazujemy też infografiki PUNK Science - rozpoczętego w tym roku programu kształcenia współpracowego: projektanci dla naukowców.

W piwnicy znajdziecie Państwo również plakaty i grafiki wykonane techniką sitodruku - po raz pierwszy uruchomioną w PJATK w tym roku.

 

 

plakat1

 

plakat2