fbpx
Wystawa multimedialna LAACT XXIII

Wystawa multimedialna LAACT XXIII

Zapraszamy do obejrzenia prac artystycznych naszej wykładowczyni dr hab. Anny Klimczak, profesor PJATK oraz absolwentów: Emilii Ishizaki i Mateusza Króla na LAACT XXIII Light As A Creative Tool 2023.

 

Dr hab. Anna Klimczak – artystka wizualna, profesorka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Tworzy dzieła site-specific i akcje performatywne. Na PJATK prowadzi Pracownię Multimediów.

 

Emilia Ishizaka – absolwentka Pracowni Multimediów na Wydziale Sztuki Nowych Mediów na kierunku Grafika w PJATK. Eksperymentuje w obszarze działań intermedialnych. Swoje zamiłowanie do tradycyjnej animacji łączy z różnymi środkami wyrazu takimi jak videomapping czy rzeczywistość rozszerzona.

 

Mateusz Król – twórca z dziedziny sztuki nowych mediów. Ukończył Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych właśnie na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Szczególne miejsce w jego pracach zajmuje światło, traktując je jako nieinwazyjne narzędzie do zmiany postrzegania otoczenia.

 

LAACT XXIII Light As A Creative Tool 2023 to wydarzenie artystyczne już po raz drugi odbywające się we Wrocławiu. Podczas dwóch dni wystaw oraz wykładów na dziedzińcu Pawilonu Czterech Kopuł międzynarodowi artyści zaprezentują swoje instalacje związane ze światłem. Inspiracją projektu jest wystawa Otto Piene. Gwiazdy, prezentowana do końca czerwca 2023 r. w miejscu tegorocznego wydarzenia; Otto Piene jest niewątpliwym prekursorem myślenia o świetle jako o medium sztuki współczesnej.

Gratulujemy wystawy w tak zacnym gronie artystów! 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest jednym z partnerów tego wydarzenia.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Muzeum Narodowego we Wrocławiu: https://mnwr.pl/laact-xxiii-light-as-a-creative-tool/