fbpx
Wernisaż wystawy Gyubal Wahazar w Teatrze Witkacego w Zakopanem

Wernisaż wystawy Gyubal Wahazar w Teatrze Witkacego w Zakopanem

21 lutego 2019 wernisaż wystawy Gyubal Wahazar otworzył obchody 34 urodzin Teatru Witkacego w Zakopanem. Szczegółowy program podany na plakacie.

Prezentację projektu – książki, kostiumów teatralnych i animacji – przygotował i reprezentował zespół studentów zaangażowanych w projekt:
Kinga Ostapkowicz – dyrektorka artystyczna projektu, projektantka okładki i identyfikacji wydarzenia,
Joanna Świderska i Paulina Kowalska – odpowiedzialne za skład i edycję zebranych materiałów.

Realcja z wydarzenia dostępna na youtubie (od 36 minuty).

Obecnie studentki kończą 3 rok studiów licencjackich na wydziale Sztuki Nowych Mediów. Gyubal Wahazar był ich pierwszym poważnym projektem. Otwierał doświadczenia projektowe. Teraz, przygotowując wystawę w Zakopanem, mogły podsumować 3 lata studiów.

Książka Gyubal Wahazar powstała w efekcie zajęć typografii, prowadzonych dla studentów 1 roku komunikacji multimedialnej w języku angielskim. Projekt zainicjowany przez Małgorzatę Sady i Marka Średniawę prowadzony był przez Ewę Satalecką, a następnie rozwinięty przez Andrzeja Klimowskiego, który objął opieką część ilustracyjną, a w dalszym ciągu, wspólnie Janem Bajtlikiem, poprowadził warsztaty z projektowania kostiumów do spektaklu. Pod opieką Marcina Wichrowskiego, prowadzącego zajęcia poświęcone projektowaniu rzeczywistości wzbogaconej, studenci wykonali grafiki multimedialne AR, dostępne dla czytelników książki, na urządzeniach mobilnych.

Książka, a wraz z rozwojem kompletny projekt, w latach 2017–2018 pokazywane były na licznych wystawach: na otwarciu Festiwalu Themersonów w Płocku (2017), w Galerii Cafe Metaforma w Krakowie (2017), w Galerii Oficyna Art&Design w Warszawie (2017), na Festiwalu Awangardy w Łodzi (2018), w Słupskim Ośrodku Kultury (2018), w Senior Room RCA w Londynie (2018).

Książka została nagrodzona Certyfikatem Doskonałości (Certificate of Excelence) przez nowojorski Type Directors Club (2018) i otrzymała wyróżnienie PTWK (2018).

O książce „Gyubal Wahazar” można poczytać więcej na jej stronie https://gyubalwahazar.pja.edu.pl/ksiazka.html a zakupić ją można na https://sklep.pja.edu.pl/produkt/gyubal-wahazar-czyli-na-przeleczach-bezsensu-nieeuklidesowy-dramat-w-czterech-aktach/

34 witkacy program v2 page 001

34 witkacy program v2 page 002