fbpx

Type for Science - Typografia dla Nauki

Slider PJATK

 

Zapraszamy na wystawę "Type for Science - Typografia dla Nauki".

Wystawa „Type for Science” bada relację pomiędzy designem a nauką w kontekście typografii. Większość z prezentowanych krojów pisma była stworzona z myślą o potrzebach naukowców oraz trudnościach, które napotykają publikując wyniki swoich badań i obliczeń. Są to kroje o unikalnych cechach charakterystycznych i niezwykłej funkcjonalności - często nie są jednak znane szerszej publiczności.

W ramach wystawy zaprezentowane zostaną legendarne i powszechnie używane kroje takie jak Asana Math (Apostolos Syropoulos), Computer Modern (Donald Knuth) czy Cambria Math, która jest wynikiem pracy zespołów Microsoft oraz Tiro Typeworks. Pokazane zostaną również eksperymentalne projekty takie jak „The Living Language” - typografia tworzona przy użyciu stricte naukowych narzędzi i żywych organizmów bakteryjnych.

Wystawa "Type for Science - Typografia dla Nauki" jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej, 60. edycji Międzynarodowej Konferencji Typograficznej ATypI. Tematem przewodnim tej edycji jest „Convergence”, czyli konwergencja, zbieżność.

Wystawa jest wynikiem pracy Aleksandry Kotowskiej i Łukasza Kroenke, młodych projektantów, absolwentów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Wernisaż: 13.09.2016, godz. 13:00, Aula Główna PJATK