fbpx
Meet Our Professors

Meet Our Professors

 

Piotr Gago-min.jpg

 

 

mgr Piotr Gago

 

Jestem pracownikiem katedry Baz Danych, prodziekanem na Wydziale Zarządzania Informacją PJATK, pracownikiem kilku komercyjnych firm związanych z wytwarzaniem aplikacji, głównie w technologiach webowych. Współpracuję z laboratorium XR Lab w PJATK.

Hobbystycznie studiowałem kiedyś malarstwo na warszawskiej ASP i interesuję się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

small-mawefrg.png

Dr Piotr Rypson

Kurator, historyk literatury i kultury wizualnej, ekspert muzealny. Profesor nadzwyczajny Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów; kurator Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.
Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie i kurator Zbiorów Sztuki XX i XXI Wieku w MNW. Pełnił obowiązki Dyrektora MNW. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej, historii designu, książek i literatury wizualnej. Autor 11 książek i ponad 200 artykułów na temat sztuki, architektury informacji, komunikacji wizualnej i literatury.
Piotr Rypson był kuratorem wystawy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości (MNW) oraz wystawy o liminalnych doświadczeniach w getcie warszawskim. Obecnie pracuje nad pierwszą prezentacją Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego w Niemczech (Munich Documentation Centre for the History of National Socialism) w 2022 roku.

small-marg.pngMałgorzata Rzeźnik-Knotek


Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, kierownik Studium Języków Obcych PJATK, mama prawie nastoletnich bliźniąt.

Interesują mnie zagadnienia związane z językiem i komunikacją oraz zachowaniem ludzi w organizacjach, zarządzanie ludźmi. Ostatnio szczególnie: zarządzanie pracą zdalną i wpływ coraz intensywniejszej i wielokanałowej komunikacji zdalnej na potrzeby naszych przyszłych absolwentów w zakresie kompetencji komunikacyjnych (językowych i pozajęzykowych).

Lubię czytać, zwłaszcza literaturę z dziedzin, w których się specjalizuję, wędrować, uczyć.
Codziennie robię rytuał jogi „Powitanie słońca” jako gimnastykę poranną.
Chciałabym jeszcze w życiu polecieć w kosmos (marzenie z dzieciństwa, wciąż aktualne).

Studenci są dla mnie źródłem inspiracji i motywacji, mam nadzieję, że ja dla nich czasami również. :-)