LALKA NOVA - Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Zapraszamy do udziału w warsztatach podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej LALKA NOVA, która odbędzie się we Wrocławiu  4.11-7.11.
Jeden z warsztatów będzie prowadzony przez wykładowczynię naszej uczelni - mgr Monikę Marek-Łucką

Warsztaty skierowane są do studentów szkół artystycznych.
Aby zapisać się na wybrany warsztat należy wypełnić poniższy formularz:
oraz (warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych):
Ilość miejsc jest ograniczona. Osoby, które zostały wybrane do udziału w danym warsztatcie zostaną powiadomione mailowo do piątku 5 listopada. Udział w warsztatch jest bezpłatny.

WARSZTATY:
1. Warsztaty projektowania interaktywnego Arduino (Centrum Technologii Audiowizulanych, niedziela 10:00–16:00)
Warsztaty mają za zadanie wprowadzić uczestników w świat robotyki na przykładzie platformy Arduino. Dodatkowo zaprezentowane będą możliwości związane z wykorzystaniem potencjału tej i podobnych platform m.in. na potrzeby autorskich live actów, koncertów czy performansów. Warsztaty przeznaczone są dla osób zaczynających swoją przygodę z Arduino.

Prowadzący:
Dariusz Jackowski i Anita Jckowska – multiinstrumentalisci, improwizatorzy, specjalisci w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio.

2. Warsztaty reżyserii światła: "Olśnienie - doznanie światła" (Wrocławski Teatr Lalek, niedziela 12:30–14.00)
Jak bardzo jesteśmy świadomi światła? Jak uchwycić to nieuchwytne medium jakim jest światło? Jak wykorzystać światło żeby zachwycić - olśnić?
Prowadząca: Alicja Pietrucka – reżyserka i realizatorka światła. Od 2008 związana z Wrocławskim Teatrem Lalek. Od 2020 pedagożka wrocławskiej Filii AST w Krakowie. Współpracowałam m.in. z Janem Peszkiem, Michałem Deraltką, Markiem Zakosteleckym.

3. Warsztaty muzyki organicznej (AST, niedziela 10:00–16:00)
Jaka muzyka drzemie w każdym z nas? Jaka muzyka kryje się o otaczającej nas przestrzeni? Ciało, głos, rytm, oddech. Uczestnicy warsztatu nauczą się kreować przestrzenie dźwiękowe za pomocą własnych ciał i otoczenia z wykorzystaniem mikrofonów i prostych technik realizacji dźwięku.
Prowadzenie:
Tomasz Lewandowski - kompozytor, pianista, aranżer. Autor muzyki m.in. kilkudziesięciu produkcji teatralnych. Od 2021 dyrektor Teatru Lalek Pleciuga.

4. Warsztaty VR: „Littera Nova” (AST, niedziela 11:00-14:00)
Celem warsztatu jest zapoznanie studentów sztuk teatralnych i performatywnych
z medium pisma i VR jako środkiem ekspresji artystycznej.
Prowadzenie:
Monika Marek - projektantka, text artist i badaczka pisma. Wykładowczyni na Polsko-Japońskiej
Akademii Technik Komputerowych w Warszawie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.