fbpx
Konkurs na plakat „Warszawa – Polska – Europa. Przemiany po 1989”

Konkurs na plakat „Warszawa – Polska – Europa. Przemiany po 1989”

„Warszawa – Polska – Europa. Przemiany po 1989” to konkurs na plakat komentujący wydarzenia 1989 roku i ich konsekwencje. Graficy i studenci uczelni artystycznych mogą zgłaszać swoje propozycje do 28 maja. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest współorganizatorem konkursu.

Projekty przesłane w konkursie powinny być artystycznym i intelektualnym komentarzem wydarzeń 1989 roku i następujących po nich przemian politycznych, gospodarczych i społecznych w Polsce.

Prace wydrukowane na papierze w formacie B1 należy dostarczyć w trzech egzemplarzach. Do wydruków trzeba dołączyć pendrive z plikami graficznymi. Zgłoszenia będa przyjmowane do 28 maja, do godz. 15.00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 czerwca. Nagrodzone oraz wybrane przez jury prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w Muzeum Warszawy oraz w przestrzeni miejskiej. Jej otwarcie planowane jest na czerwiec.

Konkurs organizuje Muzeum Warszawy we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych i Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..