fbpx

E(x)plory 2015 – mamy swój udział w zwycięskim projekcie

Znamy wyniki czwartej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Pierwszą nagrodę otrzymał Wojciech Różowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach. Jego opiekunem merytorycznym był Michał Mokkas, wykładowca Wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Zwycięski projekt to modularny system operacyjny, który może docelowo konkurować z systemami Windows, Mac czy Linux. Charakteryzuje się m.in. wysoką stabilnością oraz dużą szybkością działania. Ze względu na swoją modularną budowę „nie zawiesza” się, a jego sposób implementacji ułatwia przenoszenie na różne architektury sprzętowe.

Michał Mokkas, opiekun merytoryczny projektu, jest pracownikiem Katedry Sieci Komputerowych PJATK. Prowadzi badania na temat jakości działania systemów informacyjnych.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Konkurs skierowany jest do młodych naukowców w wieku 14-20 lat. Uczestnicy prezentują w nim swoje pomysły badawcze i wynalazki.

Gratulujemy autorowi zwycięskiego projektu, jego opiekunowi merytorycznemu oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Więcej informacji: www.explory.pl