fbpx
Dyplom absolwentki w Muzeum Manggha

Dyplom absolwentki w Muzeum Manggha

Dyplom licencjacki naszej absolwentki SNM (ścieżka anglojęzyczna) p. Aleksandry Czarnojan prezentowany jest w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w ramach wystawy Japońska układanka.

Praca jest efektem połączenia elementów wiedzy o historii kultury Japonii z umiejętnością animacji oraz projektowania interaktywnych aplikacji multimedialnych. Dyplom powstał pod opieką: dr Jakuba Karpoluka, mgr Mateusza Jarmulskiego, mgr Zuzanny Szyszak i mgr inż. Mariusza Klecia

Wystawa będzie czynna do 7 stycznia 2018 roku.

Więcej informacji i zdjęć na Facebooku 

 

Kilka zdań od autorki:

W ramach swojego projektu licencjackiego stworzyłam edukacyjną aplikację na temat japońskich drzeworytów ukiyo-e, która ma zachęcać użytkowników do zapoznania się i eksplorowania świata XVIII-XIX-wiecznej Japonii właśnie poprzez te dzieła sztuki.

Podstawą aplikacji są animowane przeze mnie digitalne wersje drzeworytów o określonej tematyce, którym towarzyszą informacje na temat historii i kultury Japonii, związane z treścią danego dzieła. Animacje mają krótką, zapętloną formę tak, aby sprawić wrażenie ożywienia obrazu, a ideą animowania oryginalnych drzeworytów jest ich uatrakcyjnienie oraz zwrócenie uwagi na konkretne szczegóły.

Projekt został stworzony we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, z myślą wykorzystania go przez Muzeum oraz przygotowany został w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Projekt oparty jest na pięciu drzeworytach pochodzących z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.
Aplikacja projektowana była na 46-calowe ekrany dotykowe, które znajdują się w Muzeum.