Drużyna Szlachetnej Paczki

Do 6 grudnia w holu głównym na parterze w budynku A będzie stał pojemnik na dary dla rodziny, którą uczelnia wesprze w akcji Szlachetna Paczka. Studenci i pracownicy PJATK mogą zaangażować się i przynieść potrzebne artykuły.

Szlachetna Paczka to inicjatywa społeczna organizowana od 2001 r., która łączy wolontariuszy i darczyńców w obdarowywaniu osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dary to dla ludzi ubogich coś więcej niż pomoc materialna. To ich dostrzeżenie i przywrócenie im godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych członkowie rodzin znów stają się ważni dla samych siebie i mogą zacząć zmieniać swoje życie. W tym roku akcję wsparli m.in. piłkarze reprezentacji Polski i ratownicy z Podhalańskiej Grupy GOPR.

PJATK pomoże rodzinie pani Dominiki, która wychowuje wraz z partnerem Piotrem trojkę dzieci: 12-letnią Nataszę, 5-letniego Adama i miesięcznego Olka. Mieszkają oni w jednym pokoju, ale starają się o mieszkanie socjalne.

Rodzina ma trzy kluczowe potrzeby: lodówkę, garnki i środki czystości. Przydadzą się jej też inne produkty takie, jak trwała żywność (np. ryż, makaron, konserwy, mleko w proszku dla niemowląt), odzież i przybory szkolne.

W pierwszej kolejności zaspokoimy najważniejsze potrzeby rodziny. Będą to świąteczne prezenty dla obdarowanych, do których dołączymy kartę z życzeniami.

Szczegółowy opis rodziny, którą wesprze uczelnia, znajduje się pod tym linkiem.

Wydarzenie można śledzić na facebooku.